Valsspelen in Warcraft dankzij Sony's rootkit

Warcraft 1

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (5)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 4 november 2005
Auteur: Jeroen Doorn

Spellenmaker Blizzard heeft controversiële software op de markt om valsspelen in World of Warcraft tegen te gaan. Deze blijkt te omzeilen met de rootkit van Sony.

Om het online rollenspel World of Warcraft populair te houden, doet maker Blizzard er alles aan om valsspelen te voorkomen. Vandaar dat het controversiële software genaamd The Warden heeft uitgebracht die cheaten moet tegengaan. De software is omstreden, want volgens privacywaakhonden voorkomt de software niet alleen het valsspelen, maar houdt het tevens in de gaten welke vensters er allemaal geopend zijn en scant het de titels van deze vensters.

The Warden is op een hele aparte manier te omzeilen. Wie een cd van Sony BMG heeft, kan de bijbehorende drm-software installeren. Ook deze software deed deze week de wenkbrauwen fronzen. Zonder dat de gebruiker het namelijk weet, installeert Sony een rootkit zodra een drm-beveiligde cd in een pc wordt gestopt. Wat de rootkit van Sony ondere andere doet is alle registersleutels, bestandsnamen of procesnamen die beginnen met '$sys$' te verbergen. Dat laatste helpt valsspelers in World of Warcraft.

Wie niet eerlijk wil spelen in het online rollenspel, hoeft er alleen maar voor te zorgen dat de rootkit van Sony op zijn pc is geïnstalleerd, zo stelt beveiligingssite Securityfocus. The Warden kan namelijk geen bestanden ontdekken die verborgen zijn via de '$sys$'-truc. Door $sys$ voor bepaalde bestandsnamen te zetten, kan de speler naar hartelust valsspelen, omdat The Warden niets doorheeft.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)