Google en Yahoo breiden mobiele diensten uit
Gepubliceerd: Maandag 7 november 2005
Auteur: Edwin Feldmann
Zowel Google als Yahoo storten zich steeds meer op diensten voor gebruikers van mobiele telefoons en handcomputers.
Yahoo introduceert binnenkort in samenwerking met telecomoperator SBC Communications een mobiele telefoon. Met het apparaat zullen Yahoo-gebruikers onderweg snel toegang kunnen krijgen tot muziek, foto's en hun e-mail, zo meldt The Wall Street Journal. Met de meer geavanceerde handcomputers en mobiele telefoons moet het downloaden van muziek en het bekijken van tv-fragmenten mogelijk worden.
Yahoo is niet de enige met dergelijke plannen. Ook Google is bezig zijn diensten voor mobiele gebruikers uit te breiden. Zo zullen de satellietkaarten van Google Maps met de mobiele telefoon opgevraagd kunnen worden.
Ook nu heeft Google al diensten voor mobiele gebruikers. Zo kunnen zoekopdrachten in de Verenigde Staten per sms naar Google worden verstuurd. Met ingang van deze week is Google Local aan het aanbod toegevoegd. Via Google Local kunnen Amerikaanse gebruikers een geografische zoekopdracht uitvoeren.
De telefoon van SBC-Yahoo is van gemaakt door Nokia. Het toestel wordt begin volgend jaar op de Amerikaanse markt verwacht tegen een winkelprijs van 200 tot 300 dollar.
