Veel belangstelling voor spelconsole Xbox360
Gepubliceerd: Dinsdag 22 november 2005
Auteur: Niels de Rijk
Microsoft heeft, na een twee dagen durend megafeest in de Mojave-woestijn, zijn nieuwe spelconsole gelanceerd: de Xbox360. De belangstelling is overweldigend.
De gameconsole van Microsoft is sinds dinsdag verkrijgbaar in de Verenigde Staten. De console is te koop in een Core Package (voor 299,99 dollar) en een Premium Package (voor 399,99 dollar).
Het Core Package bevat een Xbox360 zonder harde schijf en een wired controller; het Premium Package een Xbox360 met een harde schijf van 20 GB (inclusief een gratis puzzelgame), een draadloze controller, een headset en een afstandbediening.
De vraag naar de Xbox360 is momenteel groter dan het aanbod: het Premium Package wordt al voor 800 dollar op Ebay aangeboden. Afgelopen week overviel een man met een vuurwapen nog de Electronics Boutique in Stafford (Virginia) om twee gloednieuwe consoles op te eisen. De man werd kort na de overval gearresteerd door de politie.
Nieuwe kansen
De voorganger van de Xbox360, de Xbox, was een groot succes in Amerika, maar een flop in Japan - het thuisland van concurrenten Sony en Nintendo. Ter vergelijking: in Japan werd tussen 7 en 13 november 119 keer een Xbox verkocht en 19.227 keer een Playstation 2.
Microsoft gaat het ditmaal anders aanpakken. "We hebben veel geleerd van de eerste ronde", aldus Bill Gates in een interview met Reuters. Voor de Xbox 360 zijn veel Japanse ontwikkelaars aangetrokken en het rpg-genre - bij veel Japanners favoriet - zal niet worden vergeten.
Microsoft verwacht binnen 90 dagen tot 3 miljoen consoles te verkopen, wereldwijd. Analisten verwachten dat dit aantal nog hoger uitvalt, gezien de komst van het winterseizoen en het gebrek aan concurrerende consoles. Sony en Nintendo brengen hun nieuwe consoles - de Playstation 3 en de Revolution - pas volgend jaar op de markt.
De Europese lancering van de Xbox360 vindt plaats op vrijdag 2 december. Japan volgt acht dagen later, op 10 december.
