Aantal Chinese weblogs dit jaar verdubbeld
Gepubliceerd: Donderdag 24 november 2005
Auteur: Edwin Feldmann
Het bijhouden van een weblog is dit jaar in China enorm in populariteit gestegen. Gemiddeld heeft bijna één op de drie Chinese internetters een weblog.
Dat stelt althans marktonderzoeksbureau Analysys International. Aan het einde van het derde kwartaal telde China 33,4 miljoen weblogs. Dat is een stijging van meer dan 100 procent ten opzichte van de maand januari toen er nog 14,5 miljoen blogs werden geteld.
De groeiende populariteit van deze online dagboeken wordt mede verklaard doordat een aantal grote Chinese internetproviders dit jaar zijn gestart met het aanbieden van een weblogdienst. Volgens de laatste cijfers van het Chinese ministerie van de Informatie Industrie telde het land eind september 105 miljoen internetgebruikers.
Volgens de onderzoekers bevindt de ontwikkeling van het fenomeen webloggen zich in China nog slechts in een beginstadium. De diensten zijn nog niet allemaal 'volwassen' en zullen nog veel gebruikers gaan aantrekken, zo is de verwachting.
