Intel neemt volgend jaar afscheid van de 'Pentium'

Intel chip

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (13)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 30 november 2005
Auteur: Edwin Feldmann

Intel neemt volgend jaar afscheid van de naam Pentium voor zijn chips. De nieuwe naam wordt 'Intel Core'.

De nieuwe naam zal ingevoerd worden bij de introductie van de twee dualcore chips met codenaam Merom en Conroe. Deze zullen geen 'Pentium' meer gaan heten, zo schrijft althans The Register.

De twee chips, die zijn gebaseerd op de Netburst-architectuur, krijgen de naam Intel Core en zullen in de zomer van 2006 op de markt verschijnen. Dat blijkt uit uitgelekte stukken van 's werelds grootste chipfabrikant.

Eerder stapte Intel al af van de verwijzing naar de snelheid van chips in de naamgeving zoals Pentium 4 3 GHz. De naam van de nieuwe serie chips is afgeleid van het stroomverbruik, de prestatie per Watt. Naast de Pentium M levert Intel nu ook al extra zuinige chips. Deze zullen volgend jaar worden geleverd met nummers als E, T, L, en U, afhankelijk van hun stroomverbruik. De nieuwe naam wordt dus zoiets als Intel Core E.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 13 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws