'Sp2 internationaal te weinig gedownload'

Computer met ketting

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (21)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Zaterdag 17 december 2005
Auteur: Jeroen Doorn

Microsoft is niet blij met het aantal downloads van Service Pack 2 (sp2) voor Windows XP buiten de Verenigde Staten. De aantallen zijn 'teleurstellend' volgens de softwaremaker.

Volgens Stuart McKee van Microsoft is op ongeveer 70 procent van de xp-pc's sp2 geïnstalleerd. In landen als Spanje of Korea ligt het percentage op 50 procent. Japan, Duitsland en Frankrijk zitten op ongeveer 75 procent. Tijdens een toespraak op de Security Summit East-conferentie vertelde McKee dat sp2 inmiddels 250 miljoen keer is gedownload. Dat is teleurstellend, McKee: "Een groot aantal computers is nog steeds gevoelig voor kwaadaardige software."

"Door service pack 2 is de kans dat een pc ten prooi valt van kwaadaardige software vijftienmaal kleiner ten opzichte van een pc zonder sp2", aldus McKee. Eweek meldt dat Microsoft daarentegen erg tevreden is over het aantal downloads van Windows Defender, voorheen bekend als Windows Antispyware. Er zijn momenteel 18 miljoen pc's die gebruik maken van de gratis beveiligingssoftware. "Veiligheid is onze topprioriteit", stelt McKee. "Het is onze primaire taak om de software (Defender -red.) verder te ontwikkelen en zo het vertrouwen in de computer te behouden. Ons zakelijk model is afhankelijk van dat vertrouwen."

Als voorbeelden om preventief de pc veilig te houden noemt McKee maatregelen op het gebied van anti-virus (OneCare), anti-phishing (IE7), anti-spyware (Windows Defender) en anti-spam (Antigen). Hij stipte tevens kort Vista aan. De opvolger van Windows XP komt met een verbeterde firewall en heeft een andere benadering op het gebied van gebruikersniveau's.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Beveiliging

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)