Opera Mini-browser al te downloaden

opera

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (10)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 20 december 2005
Auteur: Jeroen Doorn

De Opera-browser voor mobieltjes is al te downloaden. De webbladeraar wordt pas in januari officieel uitgebracht.

Gebruikers met een mobiel die Java ondersteunt kunnen Opera Mini inmiddels downloaden, zo ontdekte een bezoeker van de All About Symbian-site. Aanvankelijk was de browser alleen in Duitsland en Scandinavië te downloaden. Inmiddels heeft de Noorse browser-bouwer stilletjes de downloadpagina opengezet voor de rest van de wereld.

De browser is iets minder dan 100 KB groot en belooft een slim gebruik van de wap-technologie. Hierdoor moet mobiel surfen ook aantrekkelijk worden voor gsm-bezitters die niet een superkrachtige smartphone bezitten. De browser communiceert met servers van Opera en stript vervolgens de opgevraagde webpagina, zodat deze snel gepresenteerd kan worden op het schermpje. De browser is gratis te gebruiken (los van de kosten van het mobiele abonnenemt).

Opera Mini is geen vervanger voor Opera Mobile. Mobile is specifiek gericht op krachtige, slimme mobiele apparaten en moet een vervanger zijn voor de Opera-browser zoals desktop-gebruikers die kennen. Mini daarentegen is puur voor 'zwakkere' mobieltjes en de biedt dan ook geen volledige ondersteuning voor technieken zoals Javascript.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 10 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws