Google: 2005 is het jaar van de wiki (en Britney)
Gepubliceerd: Woensdag 21 december 2005
Auteur: Maarten Reijnders
Wikipedia is goed voor steeds meer zoekopdrachten bij Google. Dat blijkt uit het jaarlijkse zoekoverzicht van Google.
Wikipedia staat op de vierde plaats in de lijst met snelle stijgers van Google. Andere populaire zoektermen in 2005 waren: de social networking-site Myspace (1), de p2p-software Ares (2), de Chinese zoekmachine Baidu (3) en het vriendennetwerk Orkut (5).
Britney Spears blijft de populairste zangeres. Hoewel ze dit jaar geen nieuw album uitbracht, zorgden haar turbulente huwelijk en de geboorte van haar baby ervoor dat Spears bij Google beter scoorde dan collega's Shakira en Mariah Carey.
Bij Google News - de nieuwssectie van de zoekmachine - was het topzoekwoord 'Janet Jackson'. Jackson heeft haar hoge klassering dit jaar niet te danken aan een blote borst, maar aan haar nieuwe album en geruchten over een geheime dochter.
Op de tweede plaats staat de orkaan Katrina die New Orleans dit najaar trof. Een andere natuurramp, de tsunami van eind vorig jaar, staat op de derde plaats. De nieuwe spelcomputer van Microsoft, de Xbox 360, is goed voor een vierde plaats.
Een andere opmerkelijke conclusie van Google Zeitgeist is dat het aantal zoekopdrachten naar massavernietigingswapens flink is afgenomen sinds George W. Bush in november vorig jaar werd herkozen als president van de Verenigde Staten.
