Google koopt specialist in radio-advertenties
Gepubliceerd: Woensdag 18 januari 2006
Auteur: Laurens Verhagen
Google legt meer dan 100 miljoen dollar neer voor het bedrijf Dmarc Broadcasting. Dit bedrijf maakt technologie voor radiostations en adverteerders.
Het bedrag van 102 miljoen dollar wordt in contanten betaald, zo heeft Google dinsdag bekendgemaakt. Google heeft hoge verwachtingen van het bedrijf, gezien de belofte om nog eens 1,1 miljard dollar uit te betalen als de overnameprooi goed zal presteren.
De technologie van Dmarc zal worden geïntegreerd in Google's eigen Adwords-advertentieplatform. Hiermee krijgen adverteerders via Google de beschikking over een nieuw distributiekanaal: per radio.
De overname moet worden gezien in de voortdurende pogingen van Google om zijn (advertentie)activiteiten te verbreden. Het succesvolle bedrijf experimenteert bijvoorbeeld ook al met het adverteren in printpublicaties.
