China sluit 17.000 internetcafés
Gepubliceerd: Donderdag 22 november 2001
Auteur: Maarten Reijnders
De Chinese autoriteiten hebben meer dan 17.000 internetcafés gesloten, omdat de cafés niet genoeg deden om 'schadelijke' sites te blokkeren.
De sluitingen vonden plaats bij een controle van alle 94.000 Chinese internetcafés, zo meldt de nieuwsdienst Ananova. Slechts de helft van de internetcafés heeft de verplichte blokkeringssoftware geïnstalleerd en houdt bij waar de bezoekers naartoe surfen.
Maar liefst 28.000 internetcafés hebben de opdracht gekregen om alsnog de verplichte software te installeren.
Een aanzienlijk deel van de bijna 27 miljoen Chinese internetgebruikers is voor internettoegang afhankelijk van internetcafés. Maar liefst 4,5 miljoen Chinezen zouden via een café het internet opgaan.
Toegang tot 'schadelijke' internetsites is al langer een heet hangijzer in China. Aan de ene kant wil de Chinese regering graag profiteren van de economische voordelen van internet; aan de andere kant vreest de overheid dat haar positie ondergraven wordt door informatie van oppositiegroepen die op internet actief zijn.
De Chinese autoriteiten blokkeren onder meer de sites van diverse Westerse media en de mensenrechtenorganisatie Amnesty International. Ook informatie over de in China verboden Falun Gong sekte is niet beschikbaar.
