Opnieuw kritiek op Yahoo vanwege opsluiting Chinese dissident
Gepubliceerd: Donderdag 9 februari 2006
Auteur: Maarten Reijnders
De organisatie Reporters sans frontières (RSF) uit opnieuw kritiek op Yahoo vanwege het doorspelen van informatie over een gebruiker aan de Chinese autoriteiten.
Volgens RSF heeft Yahoo de Chinese politie persoonlijke gegevens over de dissident Li Zhi verschaft. Deze informatie heeft eraan bijgedragen dat Li in 2003 tot acht jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Li zou hebben aangezet tot subversief gedrag.
"Dat Yahoo de ogen sluit voor de uitwassen van de Chinese internetcensuur is één. Het is iets anders om daar onderdeel van uit te maken", stelt Lucie Morillon van RSF tegenover The Wall Street Journal.
Vorig jaar kreeg Yahoo al de nodige kritiek te verwerken toen het Amerikaanse internetbedrijf de Chinese politie hielp bij de opsporing van een Chinese journalist die zijn e-mailadres van Yahoo had gebruikt om een geheim overheidsdocument naar buiten te brengen. De betreffende journalist, Shi Tao, zit nu een gevangenisstraf van tien jaar uit.
Op 15 februari houdt het Amerikaanse Congres een hoorzitting over het China-beleid van internetbedrijven.
