Google verstevigt marktpositie in de VS
Gepubliceerd: Zaterdag 11 februari 2006
Auteur: Edwin Feldmann
Het aantal zoekopdrachten van Amerikaanse internetgebruikers is in een jaar tijd met 55 procent gestegen. Het marktaandeel van Google is verder gegroeid.
Het marktaandeel van Google steeg tussen december 2004 en eind vorig jaar met bijna 6 procentpunt tot 48,8 procent. Yahoo staat op de tweede plaats met 21,4 procent. Dat is een lichte daling ten opzichte van een jaar eerder. MSN Search volgt op afstand met een marktaandeel van 10,9 procent, zo blijkt uit een onderzoek van Nielsen/Netratings.
Procentueel gezien heeft Google in het afgelopen jaar de grootste groei doorgemaakt. Google zag het aantal zoekopdrachten met 75 procent stijgen. Bij Yahoo en MSN was dat respectievelijk 53 en 20 procent.
Eind 2005 telde de Verenigde Staten 207 miljoen internetgebruikers. Dat is 3 procent meer dan het jaar daarvoor. In de maand december waren deze gebruikers goed voor ruim vijf miljard zoekopdrachten. Dat zijn er 55 procent meer dan in dezelfde maand van 2004.
Verhouding
De verhouding tussen de zoekmachines ligt in de Verenigde Staten nog steeds anders dan hier in Nederland. Uit de meest recente Search Engine Monitor van Checkit en onderzoeksbureau RM Interactive bleek onlangs dat het marktaandeel van Google in Nederland in het afgelopen jaar verder is gestegen tot 91 procent.
Google heeft in Nederland geen echte concurrenten. Na Google zoeken Nederlandse internetgebruikers nog wel eens met Ilse. Deze zoekmachine heeft volgens de onderzoeker een marktaandeel van 5 procent.
