Overname Bellsouth door AT&T goed voor iptv
Gepubliceerd: Maandag 6 maart 2006
Auteur: Edwin Feldmann
De ontwikkeling van iptv raakt waarschijnlijk in een versnelling als de geplande overname van het Amerikaanse telecombedrijf Bellsouth door AT&T doorgaat.
De overname moet over ongeveer een jaar worden afgerond. Als de overname wordt goedgekeurd zullen Amerikaanse consumenten sneller iptv kunnen krijgen, zo is de verwachting. Bellsouth heeft al netwerken liggen, terwijl AT&T druk is met de ontwikkeling van tv via het internetprotocol.
AT&T is bereid in totaal 67 miljard dollar voor Bellsouth neer te tellen. Voor elk aandeel Bellsouth worden 1,325 aandelen van AT&T uitgekeerd. De overnameplannen betekenen ook dat AT&T volledig eigenaar wordt van Cingular Wireless. Dit telecombedrijf is nu nog eigendom van zowel AT&T als Bellsouth.
De overname moet AT&T jaarlijks zo'n twee miljard dollar aan kostenbesparingen opleveren door de it-werkzaamheden samen te voegen.
