Bijna één op de zes Nederlanders is offline

computer

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (6)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 6 maart 2006
Auteur: Edwin Feldmann

Zeker twee miljoen mensen tussen de 12 en 75 jaar hebben nog nooit internet gebruikt. Dat komt neer op ongeveer 17 procent van de Nederlanders.

Het aantal digibeten is het grootst bij lager opgeleide mensen in de leeftijd van 55 tot 75 jaar. Tweederde van hen maakte vorig jaar nog geen gebruik van internet, zo heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) berekend.

Zo'n 83 procent van de Nederlanders had vorig jaar wel toegang tot internet. Van hen beschikt ongeveer 60 procent over een breedbandverbinding. Volgens het CBS zijn mailen, chatten en het zoeken naar informatie de populairste online activiteiten.

Veruit de meeste communicatie vindt per e-mail plaats. Chatten blijkt bij 40 procent van de Nederlanders populair te zijn. Onder jongeren is het aantal chatters zelfs twee keer zo groot. Ongeveer 6 procent van de internetters maakte gebruik van telefonie via internet.

Uit de cijfers blijkt verder dat het elektronisch winkelen aan populariteit wint. Van de internetgebruikers heeft ongeveer 60 procent ooit iets via internet gekocht of besteld. Een jaar eerder was dit nog ongeveer de helft van de internetters. Als er online aankopen worden gedaan, gaat het vaak om boeken, vakanties, soft- en hardware en elektronica.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)