Meer prijsverhogingen betaalde muziekdownloads op komst

koptelefoon

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (78)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 7 maart 2006
Auteur: Laurens Verhagen

MSN kondigde al hogere prijzen voor zijn muziekdienst aan. Andere aanbieders zullen snel volgen als gevolg van de door de muziekindustrie opgelegde prijsverhogingen.

Dit stelt althans Menno Wiegeraad van OD2 Nederland. OD2 - dat is overgenomen door Loudeye - treedt als mediator op tussen de providers en de platenmaatschappijen. Volgens Wiegeraad heeft OD2 heel lang prijsverhogingen kunnen uitstellen, maar kan het nu niet anders meer.

"Zowel bij OD2 als bij de online winkeliers stonden de marges gigantisch onder druk", zo stelt Wiegeraad tegenover Webwereld. Volgens OD2 hebben met name de grote labels de afgelopen tijd de prijzen geleidelijk verhoogd, terwijl de prijzen voor de consument gelijk bleven.

Wiegeraad benadrukt dat leveranciers als Tiscali, MSN, Wanadoo en Planet 'verschrikkelijk weinig verdienen' aan de muziekdiensten. Sterker nog: zowel OD2 en de leveranciers investeren vooralsnog in online muziek. Wiegeraad: "Maar nu is de tijd gekomen om eindelijk eens uit de rode cijfers te komen."

"De verwachtingen zijn al tijden hooggespannen, maar tot nu toe is het geen succesverhaal. Het is een kwestie van het hoofd boven water houden." Wiegeraad wijst erop dat Loudeye nog altijd verlies maakt.

De meeste losse downloads blijven bij MSN 99 cent kosten. Alleen actueel repertoire van grote artiesten moet tussen 1,09 en 1,49 euro gaan kosten. Na MSN zullen ook andere aanbieders volgen, aldus Wiegeraad.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)