Nieuwe interface Office 2007 krijgt vorm

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (17)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 10 maart 2006
Auteur: Niels de Rijk

Testers kunnen binnen een week de tweede bèta van Office 2007 verwachten. Grootste verandering daarin is de met tabbladen uitgeruste gebruikersinterface.

Screenshots van de Technical Refresh Build laten zien dat het menu en de toolbars, net als bij het toekomstige IE7, zijn vervangen door applicatie-gerelateerde tabbladen.

Zo hebben gebruikers van Word nu de beschikking over een tabblad 'schrijven', 'invoegen', 'pagina-layout', 'verwijzingen', 'mailings', 'review' en 'beeld'. Op de tabbladen worden diverse functies weer in meerregelige boxen gesorteerd.

Volgens Microsoft was een vernieuwing hard nodig, omdat Office-applicaties in de loop der tijd een stuk complexer zijn geworden. "Het wordt voor mensen steeds moeilijker om de functies te vinden die ze nodig hebben", erkent de fabrikant in een lijst met veelgestelde vragen.

"Word 1.0 had ongeveer honderd commando's en alles was via het menu toegankelijk. Word 2003 heeft echter meer dan 1500 commando's en veel van die commando's zijn moeilijk te vinden. De nieuwe interface moet een oplossing bieden voor deze problematiek", aldus Microsoft.

De nieuwe interface zal zowel in Word 2007, Excel 2007, Access 2007 als PowerPoint 2007 worden geïmplementeerd. Bij Outlook 2007 zijn eveneens veranderingen zichtbaar, onder meer bij het opstellen van mail en het plannen in de agenda.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)