'Viiv niet actief op zoek naar piraterij'
Gepubliceerd: Vrijdag 17 maart 2006
Auteur: Jeroen Doorn
Het nieuwe home entertainment-platform Viiv van Intel gaat niet actief bestanden analyseren om te zien of deze afkomstig zijn van netwerken zoals Bittorrent.
Het is niet aan Intel om downloads te monitoren en 'alle consumenten bij voorbaat als crimineel te beschouwen'. Dat zegt Don MacDonald van Intel tegenover CNet. De topman verwacht dat piraterij geen probleem zal zijn. MacDonald: "Het is makkelijker om de content te kopen dan om deze te verkrijgen door middel van piraterij."
Viiv is de verzamelnaam van Intel-hardware in combinatie met Windows Media Center Edition (MCE). Dit platform moet de huiskamer veroveren. Als tegenhanger heeft concurrent AMD inmiddels het Live-platform geïntroduceerd.
In het geval van Viiv moet de pc de volgende Intel-hardware bevatten: de processor, de moederbord-chipset, de netwerkkaart en een High Definition Audio-chip. Daarnaast moet het systeem minimaal 5.1-geluid kunnen weergeven. Tevens moet het systeem zijn uitgerust met de zogeheten Quick Resume-technologie. Hierdoor hoeft de computer niet eerst het hele bootproces door, waardoor de gebruiker zijn Media Center sneller kan opstarten.
