Britse overheid roept op tot webshoppen

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 30 november 2001
Auteur: Laurens Verhagen

Veel Britten maken zich zorgen over de veiligheid bij het webwinkelen. Daar is geen enkele reden voor, zegt de overheid.

Met het oog op de feestdagen is het Engelse ministerie van Handel en Industrie - net als vorig jaar - een landelijke campagne begonnen die als doel heeft het online winkelen te stimuleren. Alhoewel Groot-Brittannië binnen Europa koploper is wat betreft het bedrag dat op internet wordt uitgegeven, kan het nog altijd beter vindt de overheid.

In opdracht van het ministerie is door MORI een onderzoek verricht onder ruim 2000 Engelse webwinkelaars. Gevraagd naar hun ervaringen met het winkelen op internet blijkt bijna de helft twijfels te hebben over de veiligheid van de betalingen via de creditcard.

Dit percentage staat in schril contrast met de slechts 3 procent van de ondervraagden die zegt daadwerkelijk wel eens het slachtoffer te zijn geweest van internetfraude. Een hoger percentage, namelijk 5 procent, beweert buiten het internet te maken hebben gehad met fraude.

Het ministerie van Handel probeert met zijn campagne `Clicking with Confidence' de internetters te overtuigen dat winkelen via het web echt veilig is, mits iedereen zich houdt aan een aantal regels. Zo moet er alleen gewinkeld worden bij bekende internetwinkels.

Volgens onderzoeksbureau Forrester zullen de Britten gedurende de feestdagen voor 2,8 miljard euro aan cadeaus kopen via internet, een stijging van 160 procent ten opzichte van het vorig jaar. Het ministerie stelt dat het afgelopen jaar 12 miljoen Engelsen iets via het web hebben gekocht.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)