Introductie digitale tv op de mobiel vertraagd

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (6)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 24 maart 2006
Auteur: Laurens Verhagen

Alhoewel de proef van KPN met digitale televisie op mobieltjes succesvol verloopt, is de introductie vertraagd. De dvb-handheld komt volgend jaar op de markt.

De vorige zomer ingezette proef loopt volgens Frank Meijnerhof van Digitenne voorspoedig. "De proefpersonen hebben zeer positieve ervaringen." Eerder sprak KPN de hoop uit dat de zogenoemde dvb-h-toestellen nog dit jaar op de markt zouden komen, maar dit wordt nu volgend jaar.

Dvb-h is de standaard die gebruikt wordt voor het uitzenden van live beelden op mobieltjes. Hierbij is een zeer goede geluids- en beeldkwaliteit mogelijk. Voor de proef wordt hierbij gebruikgemaakt van de digitale beelden die nu ook al via Digitenne worden doorgegeven.

Het proefpanel zou bereid zijn zo'n tien tot vijftien euro per maand te betalen voor het ontvangen van live beelden op hun mobiel. In eerste instantie zullen zo'n vijftien gewone televisiekanalen worden doorgegeven, plus een aantal radiokanalen.

In een tweede fase, grofweg zes maanden later, zal daar specifieke content voor mobieltjes aan worden toegevoegd. Volgens Meijerhof liggen hier voor zowel adverteerders (het benaderen van specifieke doelgroepen) en contentleveranciers uitgekiende mogelijkheden.

Tot slot wordt in een derde fase meer interactiviteit mogelijk. Hierbij is dan wel een combinatie van dvb-h en umts nodig.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Telecom

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)