Celstraffen voor Israëlische virusschrijvers
Gepubliceerd: Maandag 27 maart 2006
Auteur: Edwin Feldmann
Een Israëlisch stel is veroordeeld tot gevangenisstraffen van twee en vier jaar wegens het maken van een kwaadaardig programma.
Michael en Ruth Haephrati zijn door de Israëlische rechter veroordeeld wegens het maken van een Trojaans paard dat ze verkochten aan privédetectives om bedrijfsgeheimen van pc's te ontfutselen. De vrouw heeft hiervoor een celstraf van vier jaar gekregen. De man kreeg twee jaar opgelegd, zo meldt persbureau Reuters.
Ook is het stel veroordeeld tot het betalen van een boete van 427.000 shekels (76.000 euro) als schadevergoeding voor hun slachtoffers.
Het duo werd vorig jaar in Londen gearresteerd waar ze de software probeerden te verkopen. Naar verluidt zou Michael Haephrati de software hebben ontwikkeld om zijn ex-vrouw een hak te zetten. De software werd gepresenteerd als link op een webpagina of als bijlage bij een e-mail toegevoegd.
