Kabinet wil proef met persoonlijke internetpagina

Pechtold

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (31)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 3 april 2006
Auteur: Maarten Reijnders

Het kabinet wil nog dit jaar een proef met een persoonlijke internetpagina (PIP) voor burgers beginnen.

Dat heeft het kabinet afgelopen vrijdag op voorstel van minister Alexander Pechtold (Bestuurlijke vernieuwing) besloten (Word-document). Tien tot vijftien overheidsinstanties zullen aan de proef deelnemen.

Op de PIP kan iemand alle overheidsgegevens aantreffen die op hem of haar betrekking hebben. Dat gaat van belasting- of uitkeringsgegevens tot (nog niet) verleende vergunningen van verschillende overheden.

De overheid kan via deze persoonlijke internetpagina attenderen op de status van een aanvraag van een bouwvergunning, een paspoort of rijbewijs dat dreigt te verlopen, het aanvragen van een uitkering en overige op persoonlijke wensen toesneden informatie verschaffen.

Toepassing van de PIP zal op termijn administratieve lasten voor zowel burgers als bedrijven aanzienlijk verminderen, hoopt het kabinet. Wel ziet het kabinet nog de nodige obstakels voor de invoering van de PIP. Het zal volgens het kabinet een 'langdurige en complexe aangelegenheid' worden.

Relevante whitepaper: Geautomatiseerde superieure klantervaring
Download
  • Categorieën:
  • Overheid

Totaal 31 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws