Red Hat neemt Jboss over
Gepubliceerd: Maandag 10 april 2006
Auteur: Evan Schaafsma
Red Hat neemt middleware-leverancier Jboss over. De overname volgt op stukgelopen onderhandelingen tussen Oracle en Jboss.
Red Hat, open-sourceleverancier en bekend als Linux-distributeur, betaalt 350 miljoen dollar in aandelen en contanten voor het bedrijf. Jboss produceert onder andere software voor Java-applicatieservers. De overname is opvallend omdat ook databasefabrikant Oracle gesprekken voerde over een overname van Jboss.
Die onderhandelingen zouden zijn stukgelopen omdat geen overeenstemming kon worden bereikt over de aankoopprijs. In februari kocht Jboss nog zijn Duitse partner Objectone op.
Red Hat laat weten de overname van Jboss naar verwachting eind mei af te ronden. Wanneer Jboss aan bepaalde prestatiedoelstellingen voldoet, betaalt Red Hat nog eens 70 miljoen dollar. Red Hat is al geruime tijd bezig om de ladder van serversoftware-leveranciers te beklimmen. Het bedrijf distribueerde al een versie van de Java-applicatieserver Jonas, ontwikkeld door het Objectweb-consortium.
