'Virtuele Rockefeller' verdient 150.000 dollar per jaar

Warcraft 2

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (4)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 19 april 2006
Auteur: Maarten Reijnders

Gamen is big business. Niet alleen spelontwikkelaars en topgamers verdienen er een goede boterham aan, maar ook mensen die bijvoorbeeld virtuele kleiding verkopen.

Dat vertelde Menso Heus dinsdagavond bij de presentatie van het boekje 'Een Wereld te winnen'.

Het populairste spel van het moment, World of Warcraft, is een melkkoe voor ontwikkelaar Blizzard. Heus becijferde dat het bedrijf ongeveer een miljard dollar per jaar moet verdienen met de verkoop van games en de abonnementen voor de circa 6 miljoen actieve spelers.

Ook spelers kunnen flink verdienen met gamen. Zo speelt de Nederlander Sander Kaasjager een bovenmodaal salaris bij elkaar met het spelen van Painkiller. Vorig jaar was hij goed voor 230.000 dollar.

Heus verhaalde ook van Anshe Chung (echte naam: Ailin Graef), de 'virtuele Rockefeller' die jaarlijks 150.000 dollar zou verdienen als projectontwikkelaar in games. Chung verhuurt appartementen en stukken land.

De inkomsten van Aimee Weber zijn in vergelijking met Anshe Chung bescheiden. Zij is verantwoordelijk voor het virtuele kledingmerk Preenfashion. Ze verdient een zakcentje met het ontwerpen en de verkoop van kleding aan deelnemers aan het spel 'Second Life'.

The Next Ten Years

Behalve Menso Heus hebben ook Karin Spaink, ex-staatssecretaris Willem Vermeend en Menno Briët meegeschreven aan 'Een Wereld te winnen'. Het boek is een uitgave van Nijgh & Van Ditmar en internetaanbieder Xs4all. Het is het tweede deel in de reeks 'The Next Ten Years'.

De boekpresentatie vond dinsdagavond tegelijkertijd plaats in de (echte) Melkweg in Amsterdam en op de (virtuele) Dam in het spel 'Second Life'. Daar legde de avatar van Karin Spaink enkele boeken neer.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)