Nieuw wetsvoorstel auteursrecht gaat verder dan DMCA

Slot op CD

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (16)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 24 april 2006
Auteur: Maarten Reijnders

De regering-Bush en een lid van het Huis van Afgevaardigden werken aan een nieuwe auteursrechtenwet die verder gaat dan de DMCA.

Dat schrijft CNet, dat het wetsvoorstel heeft ingezien. Volgens een medewerker van afgevaardigde Lamar Smith zal het voorstel - de Intellectual Property Protection Act of 2006 - binnenkort worden ingediend.

De Amerikaanse minister van Justitie Alberto Gonzales verklaarde in november al dat nieuwe wetgeving noodzakelijk is omdat nieuwe technologieën grootschalige inbreuk op het auteursrecht mogelijk maken. De winsten van copyrightinbreuk worden volgens Gonzales onder meer aangewend voor het financieren van 'terroristische activiteiten'.

Het nieuwe voorstel vormt een uitbreiding van de Digital Millennium Copyright Act (DMCA). De DMCA is omstreden omdat de wet verbiedt om beveiligingen van auteursrechtelijk beschermd materiaal te omzeilen. Met name vanuit de hoek van digitale-burgerrechtenactivisten en wetenschappers is altijd fel geageerd tegen de DMCA. Volgens hen zou de copyrightwet (academisch) onderzoek naar beveiligingen frustreren.

In het wetsvoorstel van Smith wordt dit omzeilverbod aangescherpt. Als het voorstel wordt aangenomen, is het straks niet meer toegestaan om hulpmiddelen voor het omzeilen van beveiligingen te 'maken, importeren, te controleren of bezitten'. Tenminste, als de mogelijkheid bestaat dat dit gereedschap kan worden overgedragen aan iemand anders.

Volgens softwaremakers als Symantec en Oracle zijn de wijzigingen in het nieuwe voorstel niet substantieel. De digitale-burgerrechtenorganisatie EFF denkt daarentegen dat de muziekindustrie dankzij de nieuwe wetgeving meer mogelijkheden krijgt om informatie over muziekpiraten te achterhalen.

Het voorstel van Smith staat haaks op eerdere pogingen van Amerikaanse Congresleden zoals de Democraat Rick Boucher en de Republikein John Doolittle om de reikwijdte van de DMCA in te perken.

Boucher en Doolittle vinden dat mensen beveiligingen moeten kunnen omzeilen voor 'fair use'-doeleinden. De twee afgevaardigden hebben echter nooit een meerderheid kunnen vinden voor hun voorstellen.

Relevante whitepaper: Geautomatiseerde superieure klantervaring
Download
  • Categorieën:
  • Overheid

Totaal 16 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws