Thuiskopie slaat slag op Beverwijkse Bazaar
Gepubliceerd: Maandag 24 april 2006
Auteur: Evan Schaafsma
Stichting de Thuiskopie heeft op de 'Zwarte Markt' beslag gelegd op alle handelswaar van een verkoper van computertoebehoren. De man had eerdere facturen niet betaald.
De Thuiskopie meldt op haar website dat een gerechtsdeurwaarder en de Beverwijkse politie assisteerden bij de beslaglegging. De rechter had vooraf toestemmig verleend voor de actie.
Opsporingsmedewerkers van de Thuiskopie hadden eerder geconstateerd dat de handelaar geen thuiskopievergoeding afdroeg over de blanco cd's en dvd's die hij verkocht. Daarvoor ontving de man een factuur, maar die werd niet betaald. Die openstaande schuld was voor de Thuiskopie reden om zo'n 70.000 gegevensdragers in beslag te nemen. Ook confisqueerde de stichting inktpatronen voor printers en andere computeraccesoires.
De actie van de Thuiskopie was onderdeel van een integrale controle op de bazaar in Beverwijk, waaraan ook Stichting Namaakbestrijding, Stichting Brein, de Voedsel- en Warenautoriteit en de FIOD-ECD deelnamen.
