Bezoek koningin aan Almere ook online te volgen
Gepubliceerd: Vrijdag 28 april 2006
Auteur: Edwin Feldmann
Wie geen zin heeft of niet in staat is om op Koninginnedag naar Almere of Amsterdam af te reizen, kan de meeste grote activiteiten ook online volgen.
Het bezoek van koningin Beatrix aan Almere is via diverse webcams op internet te zien. De gemeente heeft speciaal voor Koninginnedag een website gemaakt met informatie over de festiviteiten in de stad. Op die site zullen ook de live-beelden te zien zijn. Bezoekers kunnen de vier camera's die er geïnstalleerd zijn, zelf besturen.
De netwerkcamera's in Almere zijn afkomstig van Axis. "Het idee dat camera's alleen voor beveiligingsdoeleinden worden gebruikt, is tegenwoordig achterhaald. Het distribueren van beelden van evenementen als deze is hier een goed voorbeeld van", meent Jeroen Kouwenhoven van Axis.
Niet alleen zijn de activiteiten in Almere online te volgen. Op het Museumplein in Amsterdam treden zoals elk jaar op het podium van Radio 538 diverse artiesten op. Ook deze optredens zijn online te volgen.
