OPTA gaat telemarketeers strenger aanpakken

opta

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (15)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 18 mei 2006
Auteur: Maarten Reijnders

De OPTA gaat strenger optreden tegen opdringerige telemarketeers die mensen bellen met aanbiedingen of vragen.

Veel van deze telemarketingtelefoontjes voldoen volgens de toezichthouder op de telecommarkt niet aan de wettelijke eisen. Telemarketeers moeten de gebelde in elk telefoongesprek de mogelijkheid bieden om niet langer te worden gebeld.

De telemarketingbranche heeft in het verleden al pogingen gedaan om de overlast te beperken. Zo is er de site Infofilter.nl. Mensen kunnen zich op die site afmelden voor telemarketingtelefoontjes.

In de praktijk trekken echter niet alle telemarketingbedrijven zich iets aan van deze afmeldlijst. Zo bleek vorig jaar uit onderzoek van de Consumentenbond dat mensen die zich hebben aangemeld bij Infofilter, soms toch nog worden gebeld.

"De irritatie onder consumenten over dit soort telefoontjes is groot", stelt Chris Fonteijn, collegevoorzitter van de OPTA. Deze zomer zal de OPTA bekendmaken hoe consumenten klachten kunnen indienen over bedrijven die zich niet aan de regels houden.

De komende weken gaat de toezichthouder op de telecommarkt overleggen met de telemarketingbranche hoe de handhaving van de OPTA kan aansluiten op de zelfregulering van de telemarketeers.

De toezichthouder wil zich concentreren op zogeheten 'koude telemarketinggesprekken'. Dat zijn telefoontjes waarbij bedrijven de consument ongevraagd en volledig onaangekondigd benaderen. OPTA kan boetes van maximaal 450.000 euro opleggen aan bedrijven die de regels overtreden.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Overheid

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)