Mobiel webgebruik sterk in de lift

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 14 december 2001
Auteur: Laurens Verhagen

Het aantal Europeanen met een permanente internetverbinding via hun mobieltje zal de komende maanden sterk stijgen.

Dit stelt marktonderzoeksbureau Analysys. In 2006 zullen er naar schatting 110 miljoen Europeanen zijn met een zogeheten always-on abonnement via de mobiele telefoon. Nu zijn dat er nog maar een paar miljoen. Zij maken gebruik van GPRS (General Packet Radio Service), dat de afgelopen maanden door verschillende Europese telco's is geïntroduceerd.

Dit GPRS wordt gezien als opmaat voor UMTS. De Nederlandse telecombedrijven starten volgend jaar met de aanleg van hun UMTS-netwerken, waarna in 2003 voorzichtig met de eerste diensten wordt begonnen.

Analysys denkt dat de 110 miljoen mobiele internetters (oftewel één op de drie Europeanen) in 2006 een totale omzet zullen genereren van 23 miljard euro. Dat kunnen de telecombedrijven goed gebruiken, want zij hebben zich flink in de schulden moeten steken om aan peperdure UMTS-licenties te kunnen komen.

Voor de korte termijn is het van belang om roamingdiensten aan te bieden, zo zegt een analist van Analysys tegenover Reuters. Bij mobiele spraak is het roamen (het aan elkaar koppelen van verschillende netwerken) inmiddels een belangrijke bron van inkomsten. Bij mobiele data gebeurt het echter nog nauwelijks.

De Nederlandse operators bieden voor GPRS nog geen roaming met buitenlandse providers aan. Naar verwachting zal dat in de loop van het volgend jaar gebeuren.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Telecom

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)