Netscape transformeert site naar Digg-killer
Gepubliceerd: Donderdag 15 juni 2006
Auteur: Jeroen Doorn
De vernieuwde website van Netscape moet de populaire Digg-site van de troon stoten. De site verkeert nog in het bètastadium en moet op korte termijn de homepage vervangen.
Gebruikers kunnen op de nieuwe site verhalen aandragen. Andere bezoekers kunnen vervolgens stemmen op de verhalen die zij het meest interessant vinden. Dit stemgedrag van de bezoekers bepaalt de hiërarchische volgorde op de site. In tegenstelling tot Digg wordt de uiteindelijke toppositie door een redacteur en niet door de gemeenschap bepaald.
Andere functionaliteiten in de vernieuwde site zijn rss-feeds voor categorieën en gebruikers(groepen). Tevens worden verhalen voorzien van zogeheten tags zodat deze in de toekomst makkelijker terug te vinden zijn.
AOL, eigenaar van Netscape, heeft dertig categorieën aangemaakt, van Women tot Art & Design. De Netscape-site kan een serieuze bedreiging vormen voor Digg. Volgens AOL heeft Netscape.com maandelijks 811 miljoen pageviews, veel meer dan Digg.
