SCO onderuit in rechtszaak tegen IBM

Overheid breekt met IBM voor oprichting P-Direkt

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (25)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 3 juli 2006
Auteur: Brenno de Winter

Het is SCO niet gelukt beweringen tegen IBM met bewijs te staven. De zaak is daarmee zwaar beschadigd.

Een rechter, Brooke Wells, heeft 182 van de 294 claims van SCO tegen IBM niet ontvankelijk verklaard en het bedrijf een flinke veeg uit de pan gegeven. Ze is van mening dat de onderneming bewust niet in staat was het bewijs te produceren.

Tijdens die constatering trok zij de vergelijking met de een bewaker die een dief aanhoudt zonder ook maar één klein beetje bewijs aan te dragen. "Het zou toch te gek zijn voor een bewaker om de verdachte te vertellen: u weet zelf wat u heeft gestolen, ik vertel het u niet!", schrijft de rechter.

De uitspraak is een forse tegenvaller voor SCO dat ook het afgelopen kwartaal weer enkele miljoenen verlies heeft geklokt. De rechtbank hield de onderneming ook nog een sombere vooruitblik voor. Als er al iets bewezen wordt, dan leidt dat tot een nominale schadevergoeding en niet tot een vergoeding van vijf miljard dollar.

De zaak begon te spelen in 2003 toen IBM werd aangeklaagd voor het overtreden van bepaalde afspraken en het schenden van auteursrecht van SCO Unix. Big Blue zou onder andere broncode naar de Linux-kernel hebben gelekt, maar kreeg niet te horen welke delen dat zijn.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Overheid

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Houdt grip op UC-uitdagingen

    Unified communications biedt vele voordelen, maar heeft ook specifieke uitdagingen en niet ieder project levert het verwachte ROI op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)