Google gaat open-sourceprojecten hosten

google

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (15)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 28 juli 2006
Auteur: Jeroen Doorn

Google start een eigen variant van Sourceforge. De hosting van open-sourceprojecten komt op het Google Code-deel van de site te staan.

Greg Stein van Google zal dat vrijdag bekendmaken tijdens de O'Reilly Open Source Convention, zo meldt Newsforge. "We zijn dol op Sourceforge en willen niet met hen concurreren", aldus Stein tegenover Newsforge. Volgens de zoekgigant wil het ervaring opdoen met het hosten van dergelijke projecten op de Google-infrastructuur.

Google belooft een volledige nieuwe weergave van het zogeheten 'tracken' van de open-sourceprojecten. Toegevoegde waarde is volgens het zoekbedrijf dat zij technologie heeft om door alle tekst heen te zoeken, waardoor ontwikkelaars eerder vinden wat zij nodig hebben. Google zegt de software op Sourceforge in de gaten te houden, zodat deze niet dubbel gehost wordt. Daarnaast moet een projecteigenaar toestemming geven om een project te verhuizen van Sourceforge naar Google.

Zodra de dienst live gaat zullen niet alle functionaliteiten beschikbaar zijn. Wel kan iedereen er direct gebruik van maken en is de toegang dus niet op basis van uitnodiging, zoals ten tijde van de introductie van Gmail. Om een project te kunnen hosten bij Google, moet de code voorzien zijn van één van de volgende zeven licenties: GNU General Public License (gpl), Lesser General Public License (lgpl), Apache-, Artistic-, Mozilla-, BSD- of MIT-licentie.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Houdt grip op UC-uitdagingen

    Unified communications biedt vele voordelen, maar heeft ook specifieke uitdagingen en niet ieder project levert het verwachte ROI op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)