Nederlandse Dell-laptop ontploft
Gepubliceerd: Vrijdag 18 augustus 2006
Auteur: Evan Schaafsma
Een Nederlandse vakantieganger in Hongarije zag zijn laptop van fabrikant Dell in vlammen opgaan nadat de accu vlam vatte.
Ewout Hooijer was op vakantie in Hongarije, zo meldt Nu.nl, waar een grote steekvlam een einde maakte aan zijn laptop. Hooijer had met een paar vrienden een vakantiehuis gehuurd en één van hen ontdekte 's nachts dat er rook uit de accu van de laptop kwam.
De accu vatte vervolgens vlam. "Na de eerste steekvlam, kwam er nog een grote steekvlam, waarna de accu bleef branden", aldus Hooijer tegenover Nu.nl. Tevens bleek er zuur uit de accu te lekken.
De mannen wisten de accu, die was vastgesmolten aan het tv-meubel waarop de laptop stond, in een metalen prullenbak te gooien. Vervolgens werd de prullenbak buiten het vakantiehuis gevuld met zand om de vlammen te doven. Van water bleken de vlammen niet onder de indruk.
Hooijer is opgelucht dat er slechts materiële schade is opgetreden. Dell heeft beloofd de laptop te zullen vervangen.
Het nieuws van de ontplofte laptop volgt op de bekendmaking dinsdag van Dell dat het bedrijf 4,1 miljoen accu's terughaalt wegens brandgevaar. In juni explodeerde een Dell-laptop op een conferentie in Japan. Ook in december 2005 en oktober 2004 was Dell genoodzaakt om miljoenen accu's terug te roepen wegens mogelijke oververhitting.
