Ipod-fabriek klaagt Chinese journalisten aan voor smaad

ipod toetsenbord

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (5)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 30 augustus 2006
Auteur: Evan Schaafsma

Hongfujin Precision Industry, een dochteronderneming van Foxconn, wil bijna 4 miljoen dollar schadevergoeding na verhalen over misstanden in de Taiwanese Ipod-fabriek.

Hongfujin Precision Industry klaagt twee journalisten van het dagblad China Business News aan wegens smaad. De dochteronderneming van de Foxconn Technology Group eist een schadevergoeding van 3,77 miljoen dollar, naar aanleiding van artikelen in de Chinese krant over slechte werkomstandigheden in haar fabriek.

De Britse krant Mail on Sunday bracht de misstanden in de fabriek in juni aan het licht. Werknemers zouden te lang moeten werken, onder erbarmelijke omstandigheden. De journalisten Weng Bao en Wang You van China Business News pakten het verhaal op en stelden zelf een onderzoek in.

Apple maakte eerder deze maand de resultaten van het eigen onderzoek bekend, waarin geconcludeerd werd dat er weinig overtredingen begaan waren in de fabriek waar de Ipod Nano gemaakt wordt.

Reporters Without Borders, de belangengroep die opkomt voor de rechten van journalisten, heeft Apple-topman Steve Jobs dinsdag een brief gestuurd waarin ze Apple vragen om Foxconn over te halen de rechtszaak te laten vallen.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Overheid

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)