Donner onderzoekt Kijkwijzer voor internet en gsm

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (25)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 20 september 2006
Auteur: Evan Schaafsma

Het ministerie van Justitie onderzoekt de mogelijkheid om de Kijkwijzerclassificatie voor films en televisieprogramma's toe te passen op beelden op internet en gsm's.

Dat blijkt uit de begroting van het ministerie voor 2007. In de begroting valt te lezen dat het plan deel uitmaakt van het veiligheidsprogramma 'Actieplan tegen geweld'. Daarin zijn drie risicofactoren voor geweld benoemd. Dit jaar lag de nadruk van Justitie op de risicofactor wapenbezit. Volgend jaar komen alcohol en 'geweldsbeelden in de media' aan bod.

In het kader van deze laatste risicofactor meldt het ministerie dat er afspraken gemaakt zullen worden met aanbieders van beeldmateriaal over het toepassen van de Kijkwijzer. Hierbij worden mobiele-telefoonoperators en internetproviders als voorbeeld genoemd.

De Kijkwijzer voor films en televisie is in 2002 ingevoerd om ouders te waarschuwen of een film of tv-programma schadelijk kan zijn voor hun kind. Hiervoor wordt gebruikgemaakt van een aantal pictogrammen die aangeven of ouderlijk toezicht wenselijk is voor kinderen tot 6, 12, of 16 jaar. Een ander pictogram waarschuwt voor de gewelddadige of seksuele inhoud van de beelden.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Overheid

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)