Pc-gebruik jongeren veroorzaakt kenniskloof

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (19)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 6 oktober 2006
Auteur: Evan Schaafsma

Doordat veel jongeren opgroeien met internet en games, doen zij vaardigheden op waar volwassenen minder goed in zijn.

Dit meldt RTL Nieuws. Door het veelvuldige gebruik van ict door jongeren onstaat een kenniskloof, zo blijkt uit onderzoek van Hogeschool Inholland. Doordat veel kinderen tegelijkertijd gamen, chatten en naar muziek luisteren, zouden ze bijvoorbeeld beter zijn in multitasking dan volwassenen.

Uit het onderzoek blijkt ook dat de Engelse taalvaardigheid van jongeren veel beter is dan die van 18-plussers, doordat Engels veelal de voertaal is op internet en in chat-sessies. Door de nieuwe vaardigheden van jongeren is er een kloof tussen scholier en leraar.

De hogeschool vindt dat er in het onderwijs te weinig op de moderne vaardigheden van scholieren wordt ingespeeld. Het onderwijs zou te ouderwets zijn en te weinig prikkels bieden, zo meldt RTL.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)