Zakenmannen kennen recht douane VS niet

laptop

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (25)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 25 oktober 2006
Auteur: Jeroen Doorn

Reizigers die Amerika bezoeken lopen de kans dat hun laptop doorzocht wordt of in beslag wordt genomen. Het merendeel van de zakelijke reizigers is niet op de hoogte van dit recht.

De Association of Corporate Travel Executives heeft 2500 zakelijke reizigers ondervraagd, zo meldt CNet. Van de respondenten blijkt 90 procent niet op de hoogte te zijn van de mogelijkheid van de douane om de laptop te doorzoeken of in beslag te nemen.

Zonder enige grond van verdenking mag de douane een laptop opstarten en doorzoeken. Door willekeurige controles is het bezit van bijvoorbeeld kinderporno aan het licht gekomen.

De laptop kan tevens in beslag worden genomen zodat deze nader doorzocht kan worden door een forensisch instituut. Een Amerikaanse rechter oordeelde in juli dat hiervoor geen verdenking of officieel document voor nodig is.

Relevante whitepaper: Geautomatiseerde superieure klantervaring
Download
  • Categorieën:
  • Overheid

Totaal 25 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws