Vijf maanden cel voor Torrent-beheerder
Gepubliceerd: Zaterdag 28 oktober 2006
Auteur: Jeroen Doorn
Een Amerikaan die een Torrent-site beheerde heeft een boete gekregen van drieduizend dollar en moet tevens vijf maanden de cel in.
De 23-jarige man was actief met de site Elite Torrents en werd opgepakt tijdens de operatie Operation D-Elite, zo meldt AP. Op zijn hoogtepunt had Elite Torrents 133.000 leden die in totaal twee miljoen softwarepakketten, muziek- en filmbestanden uitwisselden.
De film Star Wars Episode III: Revenge of the Sith was zelfs zes uur voor de première al te downloaden bij Elite Torrents. "We hopen dat deze veroordeling duidelijk maakt dat internet niet gelijk staat aan anonimiteit en cyberspace niet zomaar misbruikt kan worden om auteursrechten te schenden", aldus aanklager John Brownlee.
