Handheld blijkt gewild in derde kwartaal

handheld

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (3)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 17 november 2006
Auteur: Edwin Feldmann

Het aantal handhelds dat in het derde kwartaal is verscheept, is in een jaar tijd met bijna 32 procent gestegen tot 4,5 miljoen stuks.

Het aantal van 4,5 miljoen verscheepte handcomputers is een record. Hoewel de vraag naar handcomputers groeit, is de gemiddelde prijs per apparaat met 13 procent gedaald tot 351 dollar.

Dat de prijzen zo sterk zijn gedaald is volgens onderzoeksbureau Gartner deels te verklaren doordat enkele wireless providers hebben gestunt met kortingen op nieuwe toestellen.

In het derde kwartaal was de Blackberry van Research in Motion de populairste handcomputer. Van de Blackberry werden er 514.000 stuks verscheept. Dat zijn er 188.000 meer dan het jaar daarvoor. De Blackberry heeft daarmee een geschat marktaandeel van 21 procent.

Andere grote handheld-fabrikanten zijn Danger, Palm, HP en Mio. Opvallend in het rijtje is HP dat een forse terugval moet incasseren. HP verscheepte 33 procent minder pda's dan in dezelfde periode in 2005.

Het besturingssysteem Windows CE is volgens Gartner het populairste. Geschat wordt dat de helft van de handcomputers draait op dit mobiele besturingssysteem van Microsoft.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 3 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws