KPN komt Mxstream-klanten tegemoet
Gepubliceerd: Vrijdag 11 januari 2002
Auteur: Laurens Verhagen
KPN verhoogt de upload-snelheid voor Mxstream Basic van 64 naar 128 kb. Ook krijgen weglopende klanten een deel van de aanschafkosten van het modem vergoed.
Dit heeft het telecomconcern vrijdag bekendgemaakt. KPN Telecom lijkt te zijn geschrokken van alle commotie rondom de prijsverhogingen voor Mxstream. Half Nederland viel de afgelopen week heen over KPN. Klanten en belangenclubs als de Consumentenbond reageerden furieus.
Vanaf mei krijgen klanten met een Mxstream Basic-pakket de beschikking over een hogere upstream-snelheid. Met deze maatregel komt KPN Telecom naar eigen zeggen tegemoet aan de wens van zijn klanten om upstream over meer snelheid te beschikken dan nu het geval is. Dit zou uit recente klantonderzoeken zijn gebleken.
KPN-dochter XS4ALL kondigde juist deze week aan te gaan testen met Mxstream-concurrent BBned. Dit zou met name zijn ingegeven door dezelfde wens van klanten naar een hogere upload-snelheid.
Modems
Daarnaast maakt KPN een knieval op een ander punt: dat van de hoge aanloopkosten voor een Mxstream-pakket. Klanten die korter dan een jaar geleden een Mxstream-aansluiting hebben genomen en deze voor 1 februari willen opzeggen als gevolg van de aangekondigde tariefsverhoging, kunnen hun modem kosteloos terugsturen naar KPN Telecom.
Afhankelijk van de aansluitdatum zal KPN Telecom dan tot 75 procent van de aanschafkosten van het modem vergoeden. "Met deze maatregel wil KPN Telecom zijn klanten tegemoet komen die kort geleden hebben geïnvesteerd in een Mxstream-aansluiting en als gevolg van de tariefsaanpassing hun aansluiting willen opzeggen", aldus het concern.
Wie tussen oktober 2001 en deze maand een Mxstream-modem in huis heeft gekregen, krijgt driekwart van de aanschafprijs vergoed. Modems die tussen juli en september vorig jaar zijn geleverd krijgen de helft terug. KPN vergoedt 35 procent van de prijs van de modems die vanaf januari tot en met juni zijn bezorgd.
