'Elk Belgisch gezin een computer'
Gepubliceerd: Maandag 14 januari 2002
Auteur: Paul van der Meer
Als het aan de Belgische minister Laurette Onkelinx ligt, heeft over een paar maanden elk gezin in België een computer. De plannen zijn echter nog wat vaag.
Onkelinx, minister van werkgelegenheid en gelijke kansen, heeft al enkele gesprekken gevoerd met Compaq voor het leveren van de computers. Voor het besturingssysteem praat Onkelinx met Microsoft.
Echt concreet zijn de plannen nog niet. Een groot deel van de duizenden computers met internetaansluiting is bedoeld voor gezinnen met het lage inkomens. Hoe laag dit inkomen moet zijn om in aanmerking te komen is niet duidelijk. Waar het andere deel van de pc's naar toe gaat is onbekend. Ook hoeveel de computer voor een gezin gaat kosten, staat nog niet vast.
De minister hoopt in maart klaar te zijn met alle voorbereidingen voor het project, zo schrijft de Belgische krant Het Nieuwsblad.
