'Ministerie van Defensie verliest 600 laptops'
Gepubliceerd: Dinsdag 15 januari 2002
Auteur: Maarten Reijnders
De afgelopen jaren is het Britse Ministerie van Defensie bijna 600 laptops kwijtgeraakt. Daarnaast wisten hackers 27 keer bij het ministerie in te breken.
In totaal is de Britse overheid de laatste vijf jaar 1.354 computers kwijtgeraakt, zo blijkt uit cijfers waar het Lagerhuislid Paul Burstow (Liberal Democrats) beslag op heeft weten te leggen.
De meeste computers verdwenen bij het Ministerie van Defensie: 594. Bij het Ministerie voor Arbeid en Pensioenen raakten er 419 zoek, terwijl het departement voor Internationale Ontwikkeling 115 pc's heeft verloren.
Sommige computers werden gestolen, terwijl andere werden opgegeven als 'vermist', zo verklaarde Burstow tegenover de Britse krant Mail on Sunday.
In een aantal gevallen bleken ambtenaren verantwoordelijk voor de diefstal van de computers. "Het laat zien dat sommige ministeries extra kwetsbaar zijn voor dit type diefstal", aldus Burstow. "Ze beschikken over gevoelige en geheime informatie en zouden dus meer moeten doen om diefstal te voorkomen."
