Linus Torvalds: Vista is 'overhyped'
Gepubliceerd: Vrijdag 19 januari 2007
Auteur: Niels de Rijk
Linus Torvalds vindt alle opwinding rondom Microsofts nieuwste besturingssysteem maar overdreven. Volgens hem is Vista alles behalve revolutionair.
"Ik denk eerlijk gezegd niet dat Vista écht de manier verandert waarop mensen werken", stelde Torvalds deze week op de Linux.conf.au-conferentie in Sydney.
"Vista is tot op zekere hoogte overhyped als iets dat compleet nieuw is, maar dat is het volgens mij niet."
Volgens Torvalds ziet de interface van Vista er anders uit, maar verandert deze verder weinig 'fundamenteels' aan Windows. Dat de hardware-eisen voor Vista wel een stuk hoger zijn, pakt misschien positief uit voor Linux, denkt Torvalds. "Mensen merken dat ze Linux prima kunnen draaien op machines die niet geschikt zijn voor Vista."
Torvalds denkt dat er voor Linux nog veel te winnen valt in 'embedded omgevingen' en op mobiele telefoons. De desktopmarkt is inmiddels wel verzadigd, aldus Torvalds. "Wel proberen we mensen meer vertrouwd te maken met Linux."
Veel problemen hangen volgens Torvalds samen met de traagheid waarmee gebruikers van bijvoorbeeld Windows of Mac OS X gewend raken aan een ander besturingssysteem. "Dit los je niet in een jaar op. We gaan er wel aan werken, maar dan vooral op de lange termijn."
