Spamrecord van december verbroken
Gepubliceerd: Dinsdag 23 januari 2007
Auteur: Judith Groot
Het aantal spamberichten heeft een nieuw recordniveau bereikt. In de periode van 14 tot 16 januari zijn er 20 procent meer spammails verstuurd dan in de vorige recordperiode.
De vorige recordperiode werd bereikt in december 2006. Het bedrijf Email Systems, dat e-mailberichten van miljoenen gebruikers in de zakelijke en collectieve sector wereldwijd beheert, heeft dit geconcludeerd.
In de eerste week van januari was er een daling van het aantal spamberichten waargenomen, deze bleek echter maar tijdelijk en was vermoedelijk het gevolg van het uitvallen van een groot botnet.
Volgens Email Systems is de hoeveelheid spam sinds juli 2006 enorm toegenomen. "Als dit zo doorgaat zullen veel e-mailgebruikers een nog sterkere vertraging gaan ervaren in hun e-mailgebruik", aldus Neil Hammerton van Email Systems. Het bedrijf verwacht ook niet dat het record van vorige week lang stand zal houden. "De groei van spam zal in 2007 doorzetten", aldus Email Systems.
