Cisco erkent gpl-schending Iphone
Gepubliceerd: Woensdag 24 januari 2007
Auteur: Brenno de Winter
Het moederbedrijf van Linksys, Cisco, erkent de open-sourcelicentie gpl te hebben geschonden. Het bedrijf zegt het probleem snel te verhelpen.
De schuldbekentenis komt nadat de Nederlandse onderzoeker Armijn Hemel met zijn bevindingen via de media naar buiten trad. Ook legde hij een pijnlijk beveiligingslek in de Iphone bloot.
In een reactie op het Cisco-blog zegt John Earnhart, een senior manager, dat zij erkennen dat er sprake is van één overtreding en dat het bedrijf dit probleem gaat oplossen.
Armijn Hemel is het met die zienswijze niet eens. "Ik weet dat het er meer zijn. Eens tellen: fwupg, webconfig, phone, flash en als reservegetal gdbserve. Ik tel er vijf. Hoe ze dan bij één schending komen, weet ik niet", zegt Hemel tegenover Webwereld.
"Misschien denken ze het minder erg voor te laten komen dan het is? Overigens is de applicatie phone de hoofdapplicatie op de telefoon, dus ik zou het niet willen onderschatten."
