Aanleiding voor hd-dvd-kraak is niet werkende hd-dvd

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (14)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 25 januari 2007
Auteur: Judith Groot

Inmiddels zijn het hd-dvd- en Blu-ray-formaat gekraakt. De aanleiding was het feit dat de hacker een hd-dvd niet af kon spelen op een niet-hdcp hd-beeldscherm.

De hacker die zichzelf 'Muslix64' noemt laat dit weten aan Slyck.com in een chatsessie. "Het niet kunnen afspelen van een film waarvoor ik heb betaald, omdat een of andere Hollywood-baas dit besloten heeft, maakt me razend", aldus Muslix64.

Na het hd-dvd-formaat succesvol gekraakt te hebben, stortte de hacker zich op het Blu-ray-formaat. Ook dit formaat heeft hij inmiddels met succes weten te kraken. "Na de hd-dvd-kraak realiseerde ik me dat nu er één formaat gekraakt was, de balans weg was. Dus heb ik besloten om het Blu-ray-formaat ook te kraken", aldus Muslix64.

In het interview geeft Muslix64 ook commentaar op mensen die zeggen dat zijn kraak slechts een 'speldenprikje' is. "Veel mensen zeggen dat ik niet de AACS-beveiliging gekraakt heb, maar de speler. De speler is een onderdeel van het systeem en een systeem is zo sterk als de zwakste schakel."

Immuun

Muslix64 spreekt ook over de internetgemeenschap. Hij vertelt dat hij veel hulp heeft gehad bij het kraken van het Blu-ray-formaat. "De gemeenschap is nodig om de software beter te maken, ik heb slechts laten zien dat de kraak mogelijk is."

De interviewer vraagt of iemand, die stopt zijn mediaspeler te updaten en een gekraakte film wil afspelen, immuun is voor een tegenreactie van Hollywoord. Het antwoord van Muslix64 is positief. Bovendien geeft hij aan dat als een speler als Powerdvd de film niet meer wil spelen, het altijd mogelijk is om een opensource-speler zoals Videolan te gebruiken.

"Aan elke kopie van een film een unieke key hangen is de beste tegenaanval voor Hollywood", aldus de hacker. Hij benadrukt echter dat dit een hele dure manier is, maar stelt dat als Hollywood hiertoe besluit, de gemeenschap een andere manier moet zoeken om keys te stelen.

"De gemeenschap zal dan winnen, omdat wij sneller kunnen reageren dan de industrie."

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Beveiliging

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)