'Google profiteert van filmpiraterij'

Adwords

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (11)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 12 februari 2007
Auteur: Jeroen Doorn

Diverse mediabedrijven verwijten Google te profiteren van piraterij. De zoekgigant zou geld verdienen aan advertenties voor websites met illegaal aangeboden films.

Volgens de bedrijven, waaronder News, Sony en Time Warner, heeft Google doelbewust verkeer doorgeleid naar sites met illegale films. Dit kwam aan het licht tijdens een rechtszaak tussen de mediabedrijven en twee verdachten. Uit de zaak bleek dat Google een hechte band had met de twee beheerders van de websites en advertentieruimte aan hen verkocht, zo meldt The Wall Street Journal. Google heeft inmiddels procedures in het leven geroepen om herhaling van een dergelijk voorval te voorkomen.

De zoekgigant is momenteel in gesprek met de mediabedrijven over het aanbod van auteursrechtelijk beschermd materiaal op Google-sites, zoals Youtube. De mediabedrijven stellen jaarlijks miljarden dollars verlies te maken door internetpiraterij en vinden dat Google geen controle heeft op wat er gebeurt op zijn sites. Daarom overwegen zij een Youtube-tegenhanger te starten met legale content.

Relevante whitepaper: Geautomatiseerde superieure klantervaring
Download
  • Categorieën:
  • Overheid

Totaal 11 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws