Tweede pornobedrijf op terrein Radboud Universiteit ontdekt
Gepubliceerd: Dinsdag 20 februari 2007
Auteur: Judith Groot
Het bedrijf Net Profit is gevestigd op de campus van de Radboud Universiteit Nijmegen en exploiteert erotische websites. De universiteit onderzoekt of het Net Profit van het terrein kan laten verwijderen.
Eerder kwam de Radboud Universiteit al in het nieuws toen het Nijmeegse studentenblad Vox bekend maakte dat Hollandsch Goed op het universiteitsterrein gehuisvest was. De universiteit heeft Hollandsch Goed vervolgens gesommeerd om te vertrekken. Hollandsch Goed bepaalt voor Ilse welke zoekresultaten bezoekers te zien krijgen als ze zoeken op termen als 'sex', 'neuken' en 'pijpen'. Hollandsch Goed was naar eigen zeggen al sinds 2000 in het Mercatorgebouw gevestigd.
In een reactie op het weblog van Vox maakte gebruiker 'Storm' bekend dat niet alleen Hollandsch goed, maar ook Net Profit op de campus gehuisvest is. Eigenaar van Net Profit, Ralph van Asperen zegt slechts met een postadres op de campus te zitten. Van Asperen vindt de reactie van de universiteit dan ook 'zwaar overtrokken', zo meldt de Telegraaf.
Woordvoerder van de universiteit Willem Hooglugt stelt dat de universiteit een plek wil bieden voor bedrijven die techniek willen gebruiken voor commerciële toepassingen. "Pure pornografie willen we hier niet", aldus Hooglugt.
