Bill Gates wil nieuwe privacywetgeving

bill gates

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (11)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 8 maart 2007
Auteur: Judith Groot

Bill Gates maakt zich sterk voor een nieuwe privacywetgeving, waarin consumenten op de hoogte moeten worden gehouden van wat er met persoonlijke informatie gebeurt.

De Microsoft-oprichter heeft zijn uitspraken gedaan tijdens een galadiner bij het Center for Democracy and Technology's (CDT). "Een nieuwe privacywetgeving moet consumenten transparantie bieden over wat er met persoonlijke gegevens gebeurt en moet hen waarschuwen wanneer de gegevens worden misbruikt", aldus Gates.

Volgens Gates is het mogelijk om een balans te vinden tussen handhaving van privacy en de strijd tegen terroristen of andere criminelen. Wel geeft Gates aan dat een dergelijke balans niet eenvoudig te vinden is.

Het idee van Gates krijgt bijval van een senator uit de hoek van de Democraten, Patrick Leahy. Ook Leahy heeft het congres opgeroepen om een nieuwe privacywetgeving aan te nemen. De politicus benadrukt dat hij de technologie daarentegen niet wil tegenhouden. Hij stelt dat er in de VS momenteel veel bezorgdheid is over het feit dat de overheid burgers bespioneert. "Ik wil niet de rem zetten op de technologische ontwikkelingen, maar op wat de overheid over mij te weten komt, zonder mijn medeweten", zo stelt de Democraat.

Zowel Gates als Leahy stellen dat we nu pas aan het begin staan van de mogelijkheden die internet ons biedt.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Beveiliging

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Houdt grip op UC-uitdagingen

    Unified communications biedt vele voordelen, maar heeft ook specifieke uitdagingen en niet ieder project levert het verwachte ROI op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)