'Mobiel internet kan drie keer sneller dan hsdpa'

Wifi en wimax

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (18)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 9 maart 2007
Auteur: Edwin Feldmann

De Amsterdamse 'startup' Worldmax start in het vierde kwartaal met het aanbieden van draadloos internet via wimax-technologie.

"Internet is te duur en te traag", verkondigde Worldmax-directeur Jeanine van der Vlist donderdag bij de officiële opening van het bedrijf. Van der Vlist verwacht dat Nederlanders de komende jaren hun vaste internetabonnement zullen opzeggen en alleen nog een mobiel internetabonnement willen hebben. "Dat zie je nu al gebeuren bij telefonie. Veel mensen zeggen hun vaste abonnement op en bellen alleen nog maar mobiel."

Worldmax doet nu nog een proef met wimax (802.16e) in Amsterdam Zuidoost, waar het zelf is gevestigd. Het bedrijf hoopt in het vierde kwartaal een commercieel netwerk klaar te hebben. Daarbij zal eerst de hoofdstad van dekking worden voorzien. Hoe het dekkingsgebied daarna wordt uitgebreid, moet nog worden bepaald.

Ook staan de prijzen en snelheden van de abonnementen nog niet vast. Volgens Van der Vlist zal internet via Worldmax ongeveer tien keer sneller zijn dan umts (384 Kbps) en drie keer sneller dan hsdpa (1,8 Mbps).

De verwachting is dat de abonnementen een downloadsnelheid zullen hebben tussen 1 en 5 Mbps en een uploadsnelheid tussen de 0,5 en 1 Mbps. De prijzen komen vermoedelijk uit tussen de 30 en 50 euro per maand. "Dat is goedkoper dan hsdpa, maar duurder dan een vast abonnement", erkent Van der Vlist.

Voor de abonnementen levert Worldmax pcmcia-kaarten voor notebooks. In 2008 of 2009 zullen ook pda's en smartphones via wimax kunnen internetten, denkt Van der Vlist.

Voor het gebruik van de wimax-frequentie heeft Worldmax de wimax-licentie overgenomen van Enertel dat vorig jaar door KPN werd ingelijfd. In Worldmax is onder meer geïnvesteerd door Intel.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Telecom

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Houdt grip op UC-uitdagingen

    Unified communications biedt vele voordelen, maar heeft ook specifieke uitdagingen en niet ieder project levert het verwachte ROI op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)