'Plaktoetsen kunnen worden misbruikt in Vista'

toetsen

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (25)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 13 maart 2007
Auteur: Judith Groot

Plaktoetsen kunnen eenvoudig misbruikt worden om zo ongeautoriseerde software op een computer die draait op Windows Vista te installeren.

McAfee-onderzoeker Vinoo Thomas stelt dit op het McAfee-weblog. De plaktoetsopties komen naar voren als een gebruiker vijf keer achter elkaar op de shifttoets klikt. Op deze manier kunnen de toetsen als alt, shift en f1, achter elkaar ingedrukt worden in plaats van tegelijk.

De onderzoeker stelt dat een aanvaller het sethc.exe-bestand vervangt om zo het scherm van de plaktoetsopties te vervangen door een ander uitvoerbaar bestand.

Deze achterdeur bestond al in Windows 2000 en Windows XP, zo schrijft Thomas. Maar noemt het 'interessant' dat ook Vista kwetsbaar is. "Het is niet duidelijk hoe bruikbaar de 'achterdeur' precies is, omdat de aanvaller eerst toegang moet krijgen tot de computer om het bestand te vervangen", aldus Thomas.

Thomas raadt onder andere aan om de functionaliteit van het automatisch verschijnen van het scherm uit te zetten. "En mensen moeten niet vergeten om te kijken welk venster verschijnt als zij vijf maal op de shifttoets drukken."

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Beveiliging

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Houdt grip op UC-uitdagingen

    Unified communications biedt vele voordelen, maar heeft ook specifieke uitdagingen en niet ieder project levert het verwachte ROI op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)